Położona w Bielsku-Białej, jednym z najładniejszych miast w Polsce, w pobliżu lasów i gór, Bielska Szkoła Językowa jest jednym z najlepszych miejsc do nauki języka polskiego dla obcokrajowców. Oferujemy zajęcia w małych grupach, na poziomach od początkującego do zaawansowanego, w miłej atmosferze i w pełni profesjonalny sposób. Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości kształcenia z języka polskiego jako obcego oraz zainteresowanie językiem i kulturą polską.

Szkoła Letnia Języka Polskiego to intensywny czterotygodniowy program, na który, w przypadku regularnego kursu, przypada 80 godzin lekcyjnych zajęć z języka polskiego. Oferowane są również krótsze programy dwutygodniowe, kursy specjalistyczne na specjalne zamówienie, w tym język polski dla biznesu, oraz nauka indywidualna. Zajęcia językowe trwają zazwyczaj od 8:30 do 12.30, od poniedziałku do piątku. Naszym celem jest też zapoznanie naszych studentów z kulturą, życiem i ideami współczesnej Polski. Po południu proponujemy wykłady fakultatywne na temat literatury, historii, polityki, kultury i sztuki, oraz kurs przygotowujący do egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego. W czasie weekendów, organizujemy wyjścia do teatru, na koncerty i inne imprezy kulturalne oraz urządzamy wycieczki krajoznawcze.

Uczestnicy kursów otrzymują pamiątkowe świadectwa. Studenci, którzy uczęszczają regularnie na zajęcia i zdadzą egzamin końcowy otrzymują dodatkowo oficjalny dokument, na którym odnotowane zostają punkty kredytowe (ECTS).

Chociaż nie jesteśmy szkołą z internatem, aranżujemy zakwaterowanie naszym studentom. Można wybrać pobyt u rodziny polskiej, w domu studenckim lub w hotelu.

Wspólny program z Sopocką Szkołą Języka Polskiego umożliwia naukę języka polskiego w dwóch atrakcyjnych miejscach w Polsce: w Sopocie, znanym kąpielisku nadmorskim, oraz u podnóża Beskidów, w Bielsku-Białej.
Twoje-Bielsko- Tworzenie stron www. Projektowanie stron internetowych - strony internetowe flash.